kppsp21@straz.lodz.pl | Tel. 0-43 823 41 81   
            Strona Główna               Porady               Historia                Galeria                 Przetargi             Współpraca            Kontakt

 »  Menu Główne
+ Kierownictwo
+ Wydziały
+ JRG
   > Zmiana I
   > Zmiana II
   > Zmiana III
+ Ogłoszenia
+ Wyposażenie
+ Statystyki
+ OSP
+ Sport
+ Wydarzenia
+ Z życia JRG
+ Linki
  
  

 »  Serdecznie witamy na stronie Komendy Powiatowej PSP w Zduńskiej Woli


Finał IX edycji projektu "Młodzież i pierwsza pomoc"

    W dniu 26.04.2017r. na terenie Komendy Powiatowej PSP w Zduńskiej Woli, odbył się finał IX edycji projektu "Młodzież i pierwsza pomoc". Podsumowanie tegorocznej edycji projektu "Młodzież i pierwsza pomoc" dzięki której zostało przeszkolonych 800 młodych osób z 7 szkół powiatu zduńskowolskiego zaszczycili swoją obecnością: Starosta Zduńskowolski - Wojciech Rychlik, Wicestarosta Zduńskowolski - Marcin Łabędzki, Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli - Krystyna Niewiadomska, Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Rekreacji Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli - Anna Szubert, Inspektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli - Anna Kołomak, Kierownik Referatu ds. Zarządzania Kryzysowego, Obrony Cywilnej, Spraw Obronnych i Bezpieczeństwa - Leszek Błaszczyk, Dyrektor Powiatowego Centrum Sportu, Kultury i Rekreacji - Joanna Jarosławska, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego - Henryk Waluda oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zduńskiej Woli - podinsp. Jarosław Tokarski. Szkolenie "Młodzież i pierwsza pomoc" to systemowe kształcenie z zakresu pierwszej pomocy które ma na celu zapoznanie młodzieży z przedostatnich klas szkół średnich powiatu zduńskowolskiego z procedurami udzielania pierwszej pomocy oraz elementem edukacyjnym dotyczącym transplantologii. Projekt zawiera przede wszystkim praktyczne zajęcia od podstawowych zachowań w sytuacjach wymagających udzielenia pierwszej pomocy po bardziej skomplikowane techniki ratownicze jak np.: resuscytacja krążeniowo-oddechowa, obsługa defibrylatora, udzielanie pierwszej pomocy po wyziębieniu organizmu.

W tym roku realizowane treści edukacyjne poszerzono o tematykę kampanii edukacyjnej pn. "Czad i ogień. Obudź czujność", która ma na celu:
  • uświadomienie społeczeństwu w jaki sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo,
  • zapoznanie z dostępnymi rozwiązaniami autonomicznymi w zakresie wczesnego ostrzegania o pożarze,
  • zapoznanie z działaniem i wykorzystaniem różnego rodzaju czujek i detektorów,
  • zapoznanie z obsługą podręcznego sprzętu gaśniczego,

    Realizację projektu wspiera finansowo od kilku lat Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Sieradzu, dzięki któremu możliwy jest zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego do szkolenia młodzieży. Finał miał formę inscenizowanego wypadku sprawdzającego umiejętności nabyte przez młodzież w trakcie uczestnictwa w szkoleniu. Podczas finału nastąpiło wręczenie dyplomów potwierdzających udział w szkoleniu.


 
 

zobacz galerię(108 kB)  
 
 
 
 
POWRÓTZabrania się kopiowania i używania treści, grafiki oraz kodu html bez zgody administratora.