W dniu 21.06.2020 r. o godz. 23:31 dostaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu na 190 km trasy S8 w kierunku Warszawy. Zadysponowano 2 zastępy z JRG Zduńska Wola. Po dojeździe na miejsce dowódca zmiany potwierdził informację o zdarzeniu w którym brały udział 4 pojazdy (samochód dostawczy marki Peugeot wraz z wypiętą lawetą na której był samochód osobowy, samochód ciężarowy marki Man leżący na prawym boku wraz z wypiętą przyczepą, samochód osobowy marki Peugeot, ciągnik siodłowy z naczepą marki DAF 480).
Wszystkie osoby podróżujące pojazdami były przytomne i opuściły swoje pojazdy przed przybyciem zastępów z PSP. Trasa S8 była całkowicie zablokowana.

Działania strażaków polegały na:
– zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
– udzieleniu kpp osobom poszkodowanym do czasu przybycia ZRM,
– odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach,
– położeniu poduszki piany ciężkiej na komorę silnika w samochodzie dostawczym,
– postawieniu na koła przewróconego na prawy bok samochodu ciężarowego wraz z przyczepą,
– usunięciu pozostałości po zdarzeniu.

Na miejsce zdarzenia przybył Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Zduńskiej Woli wraz z funkcjonariuszem pełniącym dyżur oficera operacyjnego.
Ze względu na brak możliwości technicznych kierujący działaniami podjął decyzję o potrzebie zadysponowania dodatkowych sił z JRG 5 w Łodzi (2 pojazdy ratownictwa technicznego) w celu postawienia na koła przewróconego na bok samochodu ciężarowego oraz przyczepy.
Na miejscu były również 2 zespoły ratownictwa medycznego, 3 parole Policji, pracownicy firmy obsługi trasy S8.

3 osoby z ogólnymi obrażeniami ciała po przebadaniu przez ratowników medycznych zostały przetransportowane przez ZRM do szpitala na obserwację. O godz. 05:43 ostatni zastęp z JRG Zduńska Wola powrócił do bazy. Na miejscu pozostał patrol policji oraz pracownicy firmy obsługi trasy S8.